Kultuurielamus kõige pisematele

COLORFUL GAMES / VÄRVILISED MÄNGUD

Dancema Tantsuteater (Leedu)
Interaktiivne kaasaegse tsirkuse-tantsu etendus beebidele ja väikelastele vanuses 0-3 eluaastat

Etendus VÄRVILISED MÄNGUD kutsub väikelapsi vanuses 0-3 eluaastat avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma. Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, lavakujundus, selgete joontega kostüümid ning värviline keskkond.

Interaktiivne etendus spetsiaalselt noorele sihtgrupile on segu etendusest ning õpitoast, millel on selge ülesehitus. Osalejad palutakse istuma otse valgustatud tantsupõrandale artisti lähedusse, kes läbi mängulise tegevuse on publikuga pidevas dialoogis.

Kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Kelle jalg juba kannab, saab artisti juhiseid jälgides kogeda rambivalgust ning panna proovile oma meeled ja oskused. Erinev publik loob erineva etenduse, mis jätab ruumi ka juhusele.

Leedu koreograafid Birute Baneviciute ja Giedre Subotinaite Kuna väikelast väsitavad suured massid, saab ringi tulla korraga vaid 30 last koos saatjaga. Teised pereliikmed ja sõbrad on samuti etendusele oodatud, aga nemad saavad võimaluse jälgida ringist väljaspool ise mitte kaasa tehes.

Etenduses kasutatakse tsirkuse ja tantsukeelt, mistõttu on etendus arusaadav kõikidele vaatajatele. “Värvilised mängud" pärjati Leedu Teatriauhind Golden Stage Cross aasta laureaadiks 2015, kategoorias “Parim laste etendus vanusele 0-5 eluaastat”.

Juhime tähelepanu, et etenduse “Värvilised mängud" publiku arv on piiratud. Kuna väikelast väsitavad suured massid, saab ringi tulla korraga vaid 30 last koos saatjaga. Teised pereliikmed ja sõbrad on samuti etendusele oodatud, aga nemad saavad võimaluse jälgida toimuvat ringist väljaspool ise aktiivselt osalemata.

Leedust pärit ja maailma lavad vallutanud Dancema Tantsuteater on rühmitus, kes alustas oma tegevust aastal 2007 luues etendusi just eelkõige lastele.Direktriss Birute Baneviciute.

Koreograaf-lavastaja Birute Baneviciute on lõpetanud Vilniuse Ülikooli õppides erinevaid tantsutehnikaid, improvisatsiooni ja kompositsiooni. Lisaka on ta õppinud antsupedagoogikat Ameerikas, Suurbritannias, Austrias, Itaalias, Hollandis, Saksamaal, Rootsis, Poolas ja Leedus.

Tema etendusi on esitatud Leedus, Eestis, Lätis, Saksamaal, Poolas, Rootsis, Taanis, Belgias, Hollandis, Hiinas ja Inglismaal.

Baneviciute on lavastanud ja loonud koreograafiaid mitmetele laste ooperitele Vilniuse Rahvusooperis ja Balletiteatris. Aga ka Klaipedas, Jonavas, Panevžyss ja Kaunases.

Baneviciute töötades kunstistuudios “Diemedis” on lavastanud ka R. Dikien muusikale muusikalisi etendusi, mis on koos loodud 100-150 noore tantsijaga vanuses 2-19 eluaastat. Hetkel töötab Baneviciute dotsendina Leedu Ülikoolis Haridusteatuste tantsupedagoogika programmis. Samuti annab tantsuteatri ja tantsuhariduse seminare ja õpitubasid lastele, tantsijatele, koreograafidele nii Leedus kui välismaal.

Etendused Eestis

Pühapäev, 22.04.2018 kell 10.00

Haapsalu Kultuurikeskus (Posti 3, Haapsalu)

Pileti hind:

  • Osaleja väikelaps vanuses 0-3 eluaastat koos saatjaga ringis - 18€
  • Vaataja laps alates 4ndast eluaastast ja täiskasvanu toolidel - 7€
  • Etenduse päeval hind vastavalt 20€ ja 10€

Reede 27.04.2018 kell 10.00 ja 17.00

Viljandi Kultuuriakadeemia (Posti 1, Viljandi)

Pileti hind:

  • Osaleja väikelaps vanuses 0-3 eluaastat koos saatjaga ringis - 18€
  • Vaataja laps alates 4ndast eluaastast ja täiskasvanu toolidel - 7€
  • Etenduse päeval hind vastavalt 20€ ja 10€

Piletid tulevad müügile jaanuaris 2018


Miks see etendus sai Eestisse toodud?

Sõitsin festivalile spetsiaalselt antud etendust vaatama, sest olin sellest palju kuulnud. Soovisin näha, kuidas lapsed reageerivad. Minu suureks üllatuseks vaatasid 5 kuused lapsed suure huviga, mis toimumas. Lisaks omab artist lisaks professionaalsetele artistiomadustele erivõimeid lastega suheldes, mistõttu laval ja ruumis valitseb mõnusalt heatahtlik meeleolu ja kord - kui nii saab öelda. Arvasin nägevat ja kuulvat suurt kisakoori, aga etendus lummas enamuse väikestest vaatajatest ning saalis valitses vaatamata mõnedele kommentaridele kaasamõtlev ning imetlev õhkkond. Saatjatel oli aega väikestele seletada, neid julgustada ning tagasi kaissu võtta.

Oluline oli ka fakt, et suuremad (nt 4-5 aastased) lapsed, pidid jääma tagaplaanile, et anda võimalus väiksematele. Lapsed imiteerisid artisti, mis andis etendusele mitmetasandilise vaadatavuse.

Kvaliteetaeg perele, kes otsivad rahulikke, peret siduvaid ühistegevusi.

Anu Tähemaa

Täname: Eesti Kultuurkapital, Overall Eesti, Haapsalu linn, Haapsalu Kultuurikeskus, Sõltumatu Tantsu Lava, Leedu Kultuuriministeerium, Leedu Kultuurkapital


Etenduse toob Eestisse AD Productions MTÜ
Kontakt: Anu Tähemaa
anu@adproductions.ee
+372 505 8618